OÜ NÕELAKODA

Pikkused vastavalt 70cm ja 40cm

Täidis:

pikal neiul 100% vill;  väiksel neiul pea täidiseks vill, ülejäänud vatiin

Materjalid:

kangakapist riideribad ja taaskasutatud rõivad, Ly peapael heegeldatud Kirju Kummuti „Mütsiraamatu“ õpetuse järgi.

 

Mida telliti?

Telliti kaks nukku kahele õele. Vastavalt kummalegi lapsele sarnanev- suurem pikkade pruunide kiharatega nukutirts vanemale ja väiksem kuldsete lopsakate kiharatega nooremale õele.

 

Nagu iga uue ja huvitava töö puhul- enne kääride kangasse löömist, uurisin veidi töö eripärasid ja tehnoloogilise nõkse. Edasi joonestasin, lõikasin, õmblesin, punusin ja tikkisin.

 

Kui tirtsudel silmad tikitud, tulid kui võluväel nukukehadesse hinged sisse.

Ly silmad palusid esimese tööpäeva õhtul, et ma võtaksin homme kindlasti suu jaoks punast niiti ja kiharatele pruuni lõnga. Ja kotti tahtis ta ka kohe kindlasti, sest pisikestel preilidel on ikka vaja üht-teist tarvilikku enesega ühes võtta. Seelikuserva õmblesin Ly-le punase ilukandi, mis rahvapärimusele tuginedes kaitseb kõige halva ja kurja eest.

Adelia käis akna peal tantsu löömas juba siis, kui ainult nina keha ilmestas. Ja mida aeg edasi, seda kodusemalt ta end tundma hakkas. Jaheda klaasi ääres istudes, soovis veel toretsevat vestigi selga. Kiharaid on Adelial paras pahmaks ning nende ohjeldamiseks kinkisin talle südame-kirja põimitud paela.